الموضوع: Imam mehdiden akil sahipleri icin verilen ögut

النتائج 1 إلى 2 من 2
  1. افتراضي Imam mehdiden akil sahipleri icin verilen ögut

Imam mehdiden akil sahipleri icin verdigi ögut

Yuce allah buyurmaktadir ( ancak akil sahipleri dusunup ögut alirlar ) ra”d suresi 19

Allahin rahman ve re rahim olan adiyla , salat ve selam allahin butun gönderdigi resul ve nebilere , ayreten onlarin eserinden giden butun takipcilere kiyamet gunune kadar .

Imam mehdi”de musulmanlardan biri olup peygemberlerin hak olan davetine isticabet edip , aralarinda musterek olan bir soze , oda kafirlerin hosuna gitmesede dini yanliz allaha has kilarak ibadet etsinler. Allahin salat ve selami , yarattigi yaratilis kadar onlarin uzerine olsun . allah onlardan razi ve onlari razi kilsin . allahin kullarini”onlari yaratan allaha ibadet etme cagirisinda , nice sabir edip nice eziyet cekmisler . kavimlerin cevabi ise ancak ( ilahlari bir tek ilah mi kildi bu gercekten sasilacak bir sey cok tuhaf ) sad suresi 5
    Subahanallah sasilacak sey onlarin halik olan mabudu brakip kullarina ibadet etmektir.
    Yuce allaha yalvardim , pisman olan butun allaha karsi asiri gidenleri rahmetiyle kusatsin . rabbim hersyi ilimce ve rahmetle kusatmistir , o marhemet edenlerin en marhemetlisidir. Onlarin sirk kostuklarindan munezzehtir son derece yucedir uludur .

Ey zuhurdan once konusma cagindaki sevgili yardimcilarim . ben sizin hak olan imam mehdinin yazilarina yorumlarinizin begendigimi inkar etmiyorum . ben sizin yazi ve yorumlarinizla sizin ilim , bilgi , yakin ve bir cok seyi anlamaktayim. Icinizden oyleleri var ki az yazi yaziyorlar onlar butun gucleri ile bu daveti insanlar icinde yaymaktalar. Rabbiniz nefisinizdekini daha iyi bilir . dogru yolu bildirmek allaha ayittir .

Imami mehdinin size tavsiyesi sudur ki ; bilmeyen milletin verdigi eziyete karsi daha sabirli olun . sizde öncelerden onlar gibiydiniz yuce allah sizlere hidayet basireti lutf etti. Insanlara guzel sözler deyin ve onlarla iyilikle tartisin. Ummetinizin alimlerine saygi gösterin onlari sövmeyin taki gururlari onlari gunaha göturmesin .
    Sunuda bilin ki imam mehdi nasir muhammed yemaninin yardimcilari arasinda bir cok musulman alimleri vardir. Onlari yazdiklari yorumlarla taniyabilirsiniz ki onlar normal kisiler degiller. Alimlerin imam mehdinin aciklamalarindan kor olduklarini sanmayin , belki alimlerini cogu bunu bilmekteler ki imam nasir muhammed yemani haki konusup dogru gosterendir. Ama icilerindeki bir kusku vardir oda acaba o gercekten imam mehdi midir ? yoksa bir muctehid,midir. . ?
    Alimlerin niceleri imam mehdinin sayfasina girip imam mehdiye huccet bulacagini , kendi evinde onu yenecegini zan etmis . ama onun ilim sultaniyla onlari susturdugunun karsi karsiya gelmekle sasmislar . hatta onlardan cogu soyle demisler : imam nasir buyuk bir alimdir tartismada bize firsat vermeden , bizden once sorulari kendi sorup cevap vermektedir . taki bizim ona diyecegimiz bir sey kalmasin.
    Hatip alimlerden biri bana soyle dedi : ey imam nasir muhammed , yuce allaha yemin ederim eger soylediklerinin bir tanesinde bile zelalet görseydim , kendi fotografimi indirip gercek ismim ile sana karsi huccet cikartirdim . ama bulamadim . ilk yazinida tarik suveydan olan alime yazdigin cevap idi , onu yemenin hased gazetesinde okudugumda icimde depremler olustu. Kendimi bu gune kadar ummetin alimlerinden saniyordum . ama ne yazik bir cahil oldugumu anladim, cunku bende kitaplardan aldigim ilmi aklimi kullanmadan kabul edenlerdenmisim .
    Yuce allahin buyurdugu bu ayeti unutmustum ( bilmedigin seyin ardina dusme , dogrusu kulak , göz , ve kalp , bunlarin hepsi o seyden sorumlu olur ) isra 36
    Sonra ona dedim ki ey allahin yolundaki sevgili kardesim oyleyse yardimcilarimdan oldun mu? Dedi ki : icimdekini allah biliyor beni zor durumda birakma . sonra dedi : seni yuce allaha emanet ederim allah seni gozleriyle korusun dinini seninle yuceltsin . sonra telefonu kapatip konusmaya son verdi. Onun dedigi soze hayret ettim . haktan sonra zelaletten baska ne olabilir ki ????
    Ey sevgili ummetin alimleri ; neyi bekliyorsunuz ? ya dininize sahip cikip imam nasir muhammed yemaniye karsi gelin , eger onu zelalette goruyorsaniz daha vazla ummeti yoldan saptirmasina yol vermeyin . yada ona itiraf edin ki , yuce allah onu imam kilmistir . ben sizin uzerinize kisir bir gunun azabinin gelmesinden korkarim . insanlari allahin dogru olan yolundan cevirmeyin onlara egiri yolu gostermeyin .
    Ey butun mezhep ve frkalarin sevgili islam alimleri , size tek bir ögutum vardir , allah icin teker teker , ikiser ikiser kalkiniz sonra akllarinizla dusunun , yuce allah mehdiyi nasil gonderecektir ? onu imamlarin bir mezhebine tabi olmaniz icin mi gonderecektir? Sonra goreceksiniz ki akliniz size cevabi verecektir , oyleyse imam mehdi o firkanin imami olacaktir. Oyleyse o imam mehdi yalanci bir mehdi olacaktir . cunku insanlari o mezhebin imamina cagirararak o alimin ilmi ile size huccet gosterecektir. Sonra yine dusunmeye devam edin. , yuce allah imam mehdiyi nasil gonderecektir ?
    Yine akliniz size cevabi vererek ; madem ki imam mehdi butun ummeti birlestirmek icin gönderilecekse , oyleyse hic bir mezhep yada firkayi tutmayarak onlara cagiri yapmayacaktir. Her hangi bir firkaya yada mezhebe cagiri yaparsa o zaman ilmi onlardan almistir . butun islam alemini bir arada toplamayi basaramaz . anlasmazliga dustukleri seylerde onlarin arasinda hukum veremiyecektir . ancak ona yuce allah kitap ilmini verdikten sonra , allahin dinindeki butun mezhep degisiklerini kaldirarak , insanlari allahin kitabi ve hak olan resulullahin sunnetine cagiracaktir .
    Sizlere ibni kayyim, ibn teymiyye , safii , ibni hanbel , yada hic bir onceki imamlarin dedikleri sozlere isnad ederek konusmayacaktir. Gercek mehdi kesinlikle yuce allah tarafindan verilen ilim ile allahin muhkam kitabi olan kuran ile insanlara huccet gosterecektir. Cunku yuce allah kesinlikle ona ilmi kitap vermelidir . o kitap ki butun tahriflerden korunmustur . eger oyle olmazsa butun islam , yehud , ve hiristiyan alimleri uzerine galip gelmeyecektir . onlara ilmi kitap , kuran ile huccet gosterip , tevrati , incili ve butun resulullahtan gelen hadisleri elege vurup , taki allahin dinini ter temiz kilip cin ve insan ve seytanlarin ekledikleri butun yanlis ve hatalari , allahin hakkinda bilmediklerinin soylediklerini , ve din hakkinda kendi goruslerini soyeleyenlerin goruslerini arindirarak temiz kilacaktir.
    Sonra aklinizin sonuca vardigina uyarsaniz , goreceksiniz ki akliniz imam mehdi nasir muhammed yemaninin davetiyle tevafuk edecektir. Cunku akil tek bir gozdur ki hakki gormekte kör olmaz , eger insan aklini kulanirsa .
    ama insanlarin cogunun sorunu sudur ki allahin onlari cagirdigi , akllarini kullanmakta geri kalmaktir. Ve yuce allah bir cok muhkam ayette onlara fetvayi vermistir ki ummetlerin zelalete dusme sebepleri akillarini kullanmamaktir.

( onlara : allahin indirdigine uyun denildiginde , hayir biz atalarimizi uzerinde buldugumuz yola uyariz derler, ya atalari bir seye akil erdirmemis , dogruyuda bulmamis idiseler ? ) bakara 170
    ( inkar edenlerin durumu , cagirma ve bagirmadan baskasini duymayarak haykiran gibidir . sagirdirlar , dilsizdirler , kördurler , bu yuzden akil
    edemezler . ) bakara 171

( allahin katinda , yer yuzundeki canlilarin en kotusu gercegi akletmeyen sagirlar ve dilsizlerdir . ) enfal 22

( aralarinda sana kulak veren vardir , sen , sagirlara , ustelik akillarida almazsa isittirebilir misin? ) yunus 42

( allahin izni olmadikca hic kimse inanamaz . o , aklini kullanmayanlari pislik icinde birakir ) yunus 100

( hic yer yuzunde dolasmadilar mi? Onlarda akledecek kalpleri , isitecek kulaklari olsun. Ama yanliz gözler kör olmaz , gögusler icindeki kalplerde kör olur ) hac 46

( yoksa sen , onlarinin cogunun gercekten söz dinliyecegini yahut dusunecegini mi saniyorsun ? hayir , onlar hayvanlar gibidir , hatta onlar yolca daha da sapiktirlar ) furkan 44

( and olsun ki, biz , dusunen kimsler icin oradan apacik bir belgeyi geride birakmisizdir ) ankebut 35

Yuce allah sizleri , tefekkur ile, hak ile batili ayird etmek icin davet etmektedir .tasdik olarak :

( bunlar , kurani dusunmezler mi ? yoksa kalpleri kilitli midir ? ) muhammed 24

( dusunen millet icin ayetleri boylece uzun acikliyoruz ) yunus 24

( rabbinden sana indirilenin hak oldugunu bilen kimse , kör kimse gibi olur mu? Ancak akil sahipleri ibret alirlar ) ra”d 19

( sanada bu kurani indirdik , insanlara kendilerine indirileni anlatasin diye . belki dusunurler ) nahl 44

( eger biz kurani bir daga indirmis olsaydik , sen onun allah korkusuyla basegerek parca parca oldugunu gorurdun . bu misalleri insanlar dusunsunler diye veriyoruz ) hasir 21

( hikmeti diledigine verir , kime hikmet verilmisse suphesiz ona cokca hayir verilmistir. Bundan ancak akil sahipleri ibret alir . ) bakara 269

( sana kitabi indiren odur , onda kitabin temeli olan kesin anlamli ayetler vardir . digerleride cesit anlamlidirlar . kalplerinde egrilik olan kimseler, fitne cikarmak , kendilerine gore yorumlamak icin onlarin cesitli anlamli olanlarina uyarlar . oysa onlarin yorumlarini ancak allah bilir . ilimde derinlesmis olanlar : ona inandik hepsi rabbimizin katindardir , derler . bunu ancak akil sahipleri dusunur .) al”i imran 7
    ( deki : pis ve kötu ile temiz ve iyi bir degildir . pis ve kotunun coklugu tuhafina gitsede . oyleyse ey akil sahipleri allahtan sakinin ki kurtulusa eresiniz ) maide 100

( bu kuran , onunla uyarilsinlar ve tek bir tanri bulundugunu bilsinler ve akil sahipleri ogut alsinlar diye insanlara teblig edilmistir ) ibrahim 52

( sana indirdigimiz bu kitap mubarektir . ayetlerini dusunsunler . akli olanlarda ogut alsinlar ) sad 29

( geceleyin secde ederek ve ayakta durarak boyun buken , ahireetten cekinen , rabbinin rahmetini dileyen kimse inkar eden kimse gibi olur mu ? dogrusu ancak akil sahipleri ögut alirlar . ) zumer 9

( allah onlara cetin bir azap hazirlamistir . ey inanmis olan akil sahipleri , allahtan sakinin , allah size kurani indirmistir ) talak 10

Oyleyse ey kardeslerim neden akli birakip , dusunmeden atalarinizin pesinden koru korune gidiyorsunuz ? bilmiyor musunuz ates ehlinin atese girmelerinin sebebi , akillarini kulanmadiklarinin oldugunu sonradan ogrendiler . o yuzden yuce allah buyurdu ki :

( ve derler ki : eger kulak vermis , veya akil etmis olsaydik , cilgin alevli ates halki arasinda bulunmazdik ) mulk 10

Ey sevgili kardeslerim nasir muhammed yemaninin davetini iyice dusunun , bir bakin onunku deli mantigi midir ? allaha yemin ederim goreceksiniz ki akliniz deli mentigi oldugunu red eder . size diyecektir ki o hakka cagirip dogru yolu gostermektedir . onun daveti özellikle insanlari butun sirklerden , zahir sirk , gorunmeyen sirk , ve karincanin yuruyusu gibi suzulen sirklerden arindirmaktir . onlar ki sirk ettiklerini bilmiyorlar .
    Peygamberlerin davetleride ozellikle allaha ihlasli olarak sirk kosmamak icin cagiri yapiyorlardi .

( allah kendisine ortak kosulmasini asla bagislamaz . bundan baskasini diledigine bagislar . allaha ortak kosan kimse ,
    suphesiz buyuk bir gunahla iftra etmis olur ) nisa 48

Imam mehdininde davetide ozellikle allaha ihlasli olarak sirk kosmadan ibadet etmek uzerinde durmustur .
    Ey allahin yolundaki sevgili kardeslerim : siz imam mehdinin hava ve heveinize gore mi gonderilmesini bekliyorsunuz ? oyleyse sizin karanliginizin uzerine ancak karanlik katacaktir . hic bir zaman hak sizlerin heva ve hevesinize uyarak gelmiyecektir . biz hak ile konusur dogru yolu gostermekteyiz . iste isteyen inanir isteyen kufreder.
    Imam mehdinin uzerine dusen , peygemberlerin uzerine dusenidir , sadece teblig etmektir .
    ( allaha itaat edin, peygembere itaat edin , karsi gelmekten cekinin . eger yuz cevirirseniz , bilin ki resulumuzun zuerine dusen sadece teblig etmektir. ) maide 92

( allaha es kosanlar dediler ki : allah dileseydi ne biz nede babalarimiz ondan baskasina tapardik , onun emri olmadan hic bir seyi haram kilmazdik . onlardan öncekileride boyle yapmislardi . peygemberlere apacik tebligden baska ne vazife duser ? ) nahl 35

( eger yuz cevirirlerse , sana dusenin sadece acikca teblig oldugunu bil ) nahl 82

( deki allaha itaat edin , peygembere itaat edin , eger yuz cevirirseniz , bilin ki o peygember , kendisine yukletilenden , sizde kendinize yukletilenden sorumlusunuz . eger ona itaat ederseniz dogru yolu bulursunuz . peygembere dusen , sadece apacik tebligtir . ) nur 54

( eger siz peygemberi yalanliyorsaniz bilin ki , sizden önceki ummetlerde yalanlamislardi . peygembere dusen sadece apacik tebligtir ) ankebut 18

( allaha itaat edin , peygembere itaat edin, eger yuz cevirirseniz , bilin ki peygemberimize dusen apacik tebligtir ) tegabun 12

Ama malesef en buyuk alimleriniz bile allahin muhkam kitapta resulune verdigi fetvayi birakip , sonra butun bunlara muhalif gelen hadisi alip ona uyarlar . guya yuce allah resulune dedi ki insanlarla svas yapsin ta ki allah ve resulune inanirlar ibni ömerin agzindan geldigi hadis :

( insanlarla , allahtan baska ilah yoktur , muhammed onun elcisidir deyinceye kadar savasmakla emir olundum . ne zaman bunu soylerlerse , can ve mal guvenligine sahip olmus olurlar ) muttafikun aleyh

Imam mehdi nasir muhammed yemani size cevap vererek diyecektir ki : bu hadisi seytani recim kendi dostlarinin agzindan soylemistir. Nasil muttafikun aleuhi ( uzerine ittifak olunmus ) dersiniz ????
    Nasil sizden öncekiler seytan tarafindan gelen bir hadisin uzerine ittifak etmisler ki ???
    Size ogreteyim ki nasil seytan lanetlisi kendi dostlari tarafindan sinsice ve kurnazca bunu hadislere sokmustur ta ki musulmanlara hile yapsin olar farkina bile varmeden .
    Simdi size bu iftra hadisin amacini acikliyacagim , oda ta ki kafirlerin tumu bir saf olarak musulmanlara karsi birlesinler . ve desinler : madem ki musulmanlarin itikadi bizi musulman olana kadar ya iman edecegiz , yada malimizi canimizi kadinlarimizi alacaklar diye , birlestirip musulmanlarin guclu olmasini engellemesidir.
    Artik sizler icin aciklandi ki bu hadis iftra bir hadistir , kurandaki bir cok muhkam ayete karsi gelmistir. Ve ozellikle buyuk bir hile ile bu hadis kurulmustur ta ki musulmanlara hile yapilsn oyun oynansin. Siz ise acikca insanlara soyluyorsunuz taki sizlere dusmanliklarini sizlere yerlestirsinler ve islam dinine karsi savas yapsinlar .
    Subhanallah hic mi dusunmezsiniz ey ummetin alimleri ??? gelin oyleyse muhkam olan allahin kitabi kurani hakem tutalim. Elinizdeki butun hadisleri getyirin onlari kuran ile olcelim . her hangi bir hadis kurana ters geliyorsa onu atalim , muhkam ayetlerle onu yok edelim. Cunku allahin size acik vetfasidir , resulullahin agzindan olmayan hadislerle muhkam ayetler arasinda buyuk ihtilaf vardir . hemde bir birilerine ters gelirler . cunku hak ile batil her zaman bir birine terstir . yuce allahin kuranda bize bildirdigi gibi kuranin hadislerin kuruldugunu acikladigi ayet gibi :

( peki derler , fakat senin yanindan ciktiklarinda , iclerinden bir takimi , geceleyin senin dediklerinden baska bir sey kurarlar . allah gece tasarladiklarini yaziyor. Onlara aldiris etme , allaha guven , vekil olarak allah yeter . kurani durup dusunmiyorlar mi? Eger o allahtan baskasi tarafindan gelseydi , onda bir cok tutarsizlik bulurlardi. ) nisa 81-82

Ey ummet alimleri ben kurani kendi gorusum ile tefsir etmiyorum , allahin hakkinda bilmediklerimi soylemiyorum. Gelin sizlere bu ayeti acikliyayim bu allahin sozudur , allahin sozunden baska hangi soze inanirsiniz?
    Kimdir bunlar resulullahin yanindan ciktiktan sonra geceleyin resulullahin demedigi hadisleri koyup uyduruyorlar? Bunlar munafiklaerdir gorunuste iman etmisler ama alltan kafirdirler . resulullaha gelip biz iman ettik sehadet getirdik dediler taki resulullahin ashaplarindan olsunlar ve boylece musulmanlari bu kitaba tabi olmaktan alikoysunlar.
    Bunlar gorunuste iman ettiler ta ki musulmanlar onlari imanli sansin yoksa oyle olmasaydi kimse onlardan hadis almazdi. Onlar oyun yaparak muhkam olan kitabin tersine resulullahin agzindan hadisler uydurdular. Yuce allah onlar hakkinda soyle buyurmaktadir.

( munafiklerin sana geldiklerinde , sahitlik ederiz ki sen allahin peygemberisin derler. Allahta bilir sen onun peygemberisin. Allah munafiklerin, kesinlikle yalanci olduklarini bilir. Onlar yeminlerini kalkan edinerek allahin yolundan alikoyarlar. Isledikleri is ne kotudur. Bu, once iman etmis sonra inkar etmis olmalarindandir. Bu yuzden kalpleri muhurlenmis , artik anlamazlar. Onlari gordugun zaman cusseleri hosuna gider. Konusurlarsa sozlerini dinlersin , onlar sanki siralanmis kutukler gibidir. Her cigligi kendi aleyhilerine sayarlar . onlar dusmandir , onlardan cekin . allah canlarini alsin , nasilda aldatip donduruyorlar. ) munafikun 1-4

Yuce allah resululune sahabelrin iclerinde munafiklerin oldugunu bildirdi , ama onlari kovdurmadi. Taki gorsun ki kimler allahin kitabina , kimlerde seytanin sozlerine uyarlar .
    O sozler ki allahin muhkam ayetleriyle celiskidedir onlara ters gelmektedir.

( peki derler , fakat senin yanindan ciktiklarinda , iclerinden bir takimi , geceleyin senin dediklerinden baska bir sey kurarlar . allah gece tasarladiklarini yaziyor. Onlara aldiris etme , allaha guven , vekil olarak allah yeter . kurani durup dusunmiyorlar mi? Eger o allahtan baskasi tarafindan gelseydi , onda bir cok tutarsizlik bulurlardi. ) nisa 81-82

Iste bu ayetler uyudurma hadislerin delilidir . ben hic bir sahabeye sozum yok . cunku nasil resulullahin agzindan hadis uydurmuslarsa o sahabelerin agizlarindanda uydurmuslar. Biz onlari suclamayiz belki bize gelen hadisi muhkam olan kuran ayetleriyle olceriz . her hangi hadis kurana ters geliyorsa onun seytanlarin agzindan uyduruldugunu anlariz. Cunku biliyoruz ki gercek aciklama sunneti ve kuran ikiside allah tarafindan gelmistir .
    ( onu toplamak ve okumak bize ayittir. Biz okudugumuz zaman onu takip et , sonra onun aciklamasida bize duser ) liyamet 17-19
    Her hangi bir hadis yuce allah tarafindan gelmemis ve resulullahin agzindan cikmamis ise , onunla muhkam ayatler arasinda buyuk bir ihtilaf oldugunu goruruz. Iste nice muttafik olan hadislerin kurane ters geldigini gordunuz . dogru hadisler ise akil ve mantiga uymaktadir akil onu Kabul eder.
    Ornek olarak :
    ( eger ummetime zorluk olmasindan korkmasaydim, onlara her namazda misvaki emir ederdim )

Bu hadis kuran ile mutabik degildir ayni zamanda kuranada ters gelmiyor ama akil onu Kabul etmektedir. Cunku o agizi ve disleri temizliyor. Bunuda ornek verdik taki demiyesiniz ima nasir kurana mutakip olan hadislerden baskasini almiyor diye .
    Sizlere diyorum ki imam mehdi butun hadisleri alip bakmaktadir , kurana uyanida , uymayanida , ancak kurana uyan hadisleri aliyor . kurana ters gelen hadislerine kufur edip ayagimin altina almaktayim , terliklerimle onlari atiyorum cunku o hadisler seytani recimden resulullaha iftra olarak uydurulmustur.
    Oyleyse allahtan sakinin ey akil sahipleri . kitabi hakem olarak kabul edin taki dogru yolu bulasiniz . bunuda ancak akil sahipleri dusunur . selam butun resullere hamd ve sena yuce allahadir.

Kardesiniz imam nasir muhammed elyemani

" أعوذ بك ربي أن أرضى حتى ترضى "

2. افتراضي

Şu yazdığın yazılar için öncelikle teşekkür ederim