الموضوع: Zina edenlerin cezasi : ikinci bölum

النتائج 1 إلى 7 من 7
  1. افتراضي Zina edenlerin cezasi : ikinci bölum

Zina edenlerin cezasi : ikinci bölum

Gelin kurani kerimi hakem olarak kabul edelim onu emir olundugu gibi ilk kaynak sayalim. . butun hadis alimlerin ihtilafi kesip atan kitabi hakem alalim , goreceksiniz ki zina cezasi hakkinda olan ayetler kurani kerimde en acik ve net olan ayetlerdir . cunku zina hukmu ayetleri , islam dini hukumlerinde , ana kitaplardan olan ayetler belirlenmistir. .o ayetleri once iyi anlamaya calisin . onun cikis seslerini guzel etmeden once , ki butun derdiniz guzel okumak olmustur. O ayetleri anlayin .
    Sizler kitap yuklemis esekler gibi olmussunuz ne ezberlediginizin anlamini bilmeden onu yuklenmissiniz . iste her kim kurani anlamadan ezbere aldiysa ona bu misal tatbik olunmaktadir.
    Onun icin yuce allah bu kitabin ayetlerini anlamanizi emir etmistir . cunku eger onu anlarsaniz o zaman ezberlenmeside kolay gelecektir. Gelin nur suresini dusunup akil edinin belki sizlerde nur bulursunuz . yuce allah kimlere nur edinmezse o karanlikta kalacaktir.

(Bir Sure ki indirdik ve farz kildık , Belki dusunup ögut alirsiniz diye onda acik secik ayetler indirdik. Zina eden kadin ve erkegin her birine yuzer deynek vurun. Allah'a ve ahiret gunune inaniyorsaniz, Allah'in dini konusunda o ikisine acimayin. Muminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya sahit olsun. ) nur suresi 1-2

Iste bu zina eden kadin ve erkeklerin cesasidir ister kadin ve erkek evli olsunlar ister bekar olsunlar ikisininde cezasi yuz deynek vurulmaktir. Ve yuce allah evli olup ve ya olmayaip , ikisininde cezasini ayni kilmistir esit olarak . ve yuce allah ayni surede evli olanlarinda bekarlar gibi cezasinin oldugunu aciklamaktadir , nur suresinde devam edelim

(Kendi karilarina zina sucu atip da kendilerinden baska sahitleri de bulunmayan kimselerden herbiri ise kendisinin dogru söyleyenlerden olduguna dair dört defa Allah'a yemin ederek sahitlik etmelidir. Besinci defa da, eger yalan söyleyenlerden ise, Allah'in lanetinin kendi üzerine olmasini dilemesidir. Kadinin dört defa : Allah'a yemin ederim ki, o muhakkak yalancilandandir , diye şahitlik etmesi kendisinden cezayi kaldirir . Besincisinde ise, eger o (kocası) dogru söyleyenlerden ise, Allah'in gazabinin kendi üzerine olmasini ister. ) nur 6-10

Ey islam alimleri bu ayette yuce allahin sizlere bir daha cezayi aciklamasini mi bekliyorsunuz ? peki ceza ilk iki ayette aciklanmamismidir ??? size surenin ilkinde net olarak gelmemismidir ???

(Bir Sure ki indirdik ve farz kildık , Belki dusunup ögut alirsiniz diye onda acik secik ayetler indirdik. Zina eden kadin ve erkegin her birine yuzer deynek vurun. Allah'a ve ahiret gunune inaniyorsaniz, Allah'in dini konusunda o ikisine acimayin. Muminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya sahit olsun. ) nur suresi 1-2

Sonra konu kendi kadinlarini zina ile suclayip kendilerinden baska sahitleri olmayan erkeklere gelmektedir . burdada ceza ve had gelmektedir .

(Kadinin dört defa : Allah'a yemin ederim ki, o muhakkak yalancilandandir , diye şahitlik etmesi kendisinden cezayi kaldirir . Besincisinde ise, eger o (kocası) dogru söyleyenlerden ise, Allah'in gazabinin kendi üzerine olmasini ister. ) nur

Peki kensisinin uzerinden kaldirilan ceza nedir ??? iste o ilk ayetlerde aciklanan zina azabidir

(Muminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya sahit olsun. ) nur suresi

Iste o azap uzerinden kaldirilacaktir . yani yuz deyneyi vurmayin demek istemektedir eger anliyorsaniz. Yoksam kuranin tekrar size azabi terkrarlamasini mi istiyorsunuz.

Kuran bu sozle yetindi oda (kendisinden cezayi kaldirir ) o azapta surenin ilkinde aciklanmaktadir.

alimlerden biri bana su soruyu sorabilir :
    nasil evli olan bir kadinin azabini bekar bir kiz ile ayni tutmaktasin . bekar bir kizin zina cezasi yuz deynektir . cunku özru vardir .kocasi olmadigindan sehveti onu zina etmeye zorlamistir . ama evli kadinlarin ozuru yoktur ki onun cezasi ölume kadar taslamaktir.

Iste gercek imam mehdinin cevabi bu soruya soyle olacaktir : madem ki bekar olan hur bir kadin icin ozur getirdin , peki evli olan köle bir kadinin cezasini ne diye 50 deyneye indirdin evli oldugu halde ?????? eger hakim ve akilli isen ????

kuranda ikisi icin evlilik gecerlidir ister hur olsun ister köle

(İcinizden, imanli hur kadinlarla evlenmeye gucu yetmeyen kimse, ellerinizin altinda bulunan imanli genc kizlariniz (sayilan) cariyelerinizden alsin. Allah sizin imaninizi daha iyi bilmektedir. Hep ayni köktensiniz (insanlik bakimindan aranizda fark yoktur). Öyle ise iffetli yasamalari, zina etmemeleri ve gizli dost da tutmamalari sarti ve sahiplerinin izni ile onlari (cariyeleri) nikahlayip alin, mehirlerini de normal miktarda verin. Evlendikten sonra bir fuhus yaparlarsa onlara, hur kadinlarin cezasinin yarisi (uygulanir). Bu (cariye ile evlenme izni), icinizden gunaha düsmekten korkanlar icindir. Sabretmeniz ise sizin icin daha hayirlidir. Allah cok bagislayici ve esirgeyicidir. ) nisa 25

Sizlere daha iyi aciklandi mi , zina eden hur kadinlarin cezasi ister bekar, ister evli olsunlar yuz celde oldugunu , ve kole olanlarin ise evli olup olamamlari fark etmeden elli celde olmasi . ???

(sahiplerinin izni ile onlari (cariyeleri) nikahlayip alin, mehirlerini de normal miktarda verin. Evlendikten sonra bir fuhus yaparlarsa onlara, hur kadinlarin cezasinin yarisi (uygulanir). Nisa 25

Belki alimlerin iclerinden hayvan gibi bögurup bagiran biri soyle diyebilir : nasil resulullahtan gelen bir sunneyi muaakkedeyi red ediyorsun ki bir kadin kendisi resulullaha gelip temizlenmesi icin kendisinin recim etmesini istemis , resulullahta onu taslayip recim etmis .
    Iste bu hayvan alimin cevabini souyle vermekteyim ;
    Ben kurani kerim ile resulullaha iftra olarak atilan bu hadisi red edip yalanliyorum. Bu yahudilerin resulullah hakkinda uydurduklari bir yalandir bunun asli yoktur . bunuda kuran ile size ispatliyacagim.
    Resulullahin allahin emrine aykiri davranma yetkisi yoktur boyle bir seyde yapmaz. Yuce allah kurani kerimde her kim yakalanmadan tevbe ederse uzerinde hic bir had ve ceza uygulanmayacaktir. Bu yuce allahin resulu ve musulmanlara verilen bir emirdir. O insan yer yuzunde mufsid bile olup , o yer yuzunde fesad edip adam oldurmus isede , onun cezasi kellesinin koparilmasi oldugu halde , eger yakalanmadan tevbe ederse uzerinde hic bir ceza uygulanmaz. Bu insan adam oldurmus ise onun katil oldugunu kimse bilmezse ama bu adam kendisi pisman olup tevbe edip hakimin onune cikarsa , dese ki ben bir adam oldurdum ama bunu kimse bilmiyor allah korkusundan dolayi tevbe ettim derse . hakim bunun cezasinin kuranda af oldugunu gorecektir. Cunku bunu kimse yakalamadi kimse suphe bile etmedi kendisi gelip itiraf etti diye cezasi kaldirilacaktir iste bu ayete bakin :

Allah ve Peygamberiyle savasanlarin ve yeryuzunde bozgunculuga ugrasanlarin cezasi oldurulmek veya asilmak yahut capraz olarak el ve ayaklari kesilmek ya da yerlerinden surulmektir. Bu onlara dünyada bir rezilliktir. Onlara ahirette buyuk azab vardir. Ancak, onlari yakalamanizdan önce tevbe edenler bunun disindadir. Biliniz ki Allah, bagislar ve merhamet eder.) maide 33-34

Bu ayeti akil almak isteyenler icin tekrarliyorum

(. Ancak, onlari yakalamanizdan önce tevbe edenler bunun disindadir. Biliniz ki Allah, bagislar ve merhamet eder.) maide34

Bu tevbe eden kisinin cezasi kasden oldurme diyeti oalarak , oldurulen kisinin ehline odenecektir. Calinan mal ise onu geri vermekle uzerinden ceza kalkacaktir.
    Adam öldurmenin gunahi o kadar buyuk ki kim bir nefsi sucsuz yere öldururse tum insanlari öldurmus gibidir kimde ihya ederse butun insanlari ihya etmis gibidir.

Her kim bir kisiyi, bir kisi karsiligi veya yeryuzunde bir bozgunculugu olmaksizin öldururse, sanki butun insanlari öldurmus gibi olur. Kim de bir adamin hayatini kurtarirsa, butun insanlarin hayatini kurtarmis gibi olur ) maide 32

Nasil resulullah muhammed (s.av ) ve onun ashabi , allahin emrine karsi hareket etmeyi cesaret edip , onu yakalamadan kendisi geldikten sonra bir kadini taslamakla cezalandirirlar ??? zina yaptigini kimse bilmeyip ve tebe ettigi halde???
    Gelip tevbesini ilan ederken resulullah ona diyor git cocugunu dogrurda öyle gel. Cocugu dogurduktan sonra geldiginde resulullah bu defa ona diyor git iki yil cocugu emzirde gel , en sonunda geldiginde resulullah ve ashabi onu taslayarak öldurmekle cezalandiriyorlar. Allah sizleri yok etsin nasilda uyduruyorsunuz nasilda iftra atiyorsunuz.
    Yahudiler sizlerin dinini nice degistirip bozdu , sizde onlara tabi oldunuz guya resulullahin sunnetine uyuyorsunuz. Sizler ise ne allahin kitabina nede resulunun sunnete tabisiniz. belki yahudilerin kuranin tumune ters olan sunnetine tabisiniz.
    Allahin kitabini arakniza atarak nedeni ise kuranin tavilini kimse bilmiyor diye.
    Yuce allahin sizlere mutesabih ayetlerin tavilinin her kesinin bilmedigini soylemekte .
    Ama yahudiler sizleri muhkam ve acik olan ayetlerden bile sasirttilar. Ben ise o muhkam ayetlerle sizlerle savasacagim ve resulullahin sunnetini bu muhkem ayetlerle savunacagim. Resulullahin sunneti olmayayan hadisleri kuran ile ters oldugunu goreceksiniz.
    Bizler bu muhkem ayetleri acik oldugu halde, allahin kitabina inanan bir toplum icin acikladik .

Sana da, insanlara indirilen ilahi mesaji aciklayasin da ola ki, düşünürler diye Kur'ani indirdik. ) nahil 44

Nasil bu aciklama kurana ters gelebilir ki dusunmez misiniz ????
    Bana inanin benim imam mehdi olduguma inanin , ey islam alimleri sizin suskun kalmanizdan biktim daraldim . ey o alimler ki benim ar oldugumu ogrenip bildigi halde sakin kalanlar . ey onlar ki bu adam sadece idda ediyor diye yetinenler .

Dogru iseniz gelin sadece allahin kitabindan butun islam itikad ve hukumleri tartisalim . tek sartim kurandan. Eger sizleri susturmazsam ozaman yalanci oldugumu ispatlarsiniz ve benim serrimden musulman alemini korursunuz. Cunku hadislerle konusmayi derseniz benim icin yuzlerze yalan ve uydurma hadislei öne surerek karanliga davet edersiniz.
    Gelin sizlerde kafirlere gelen azaba yakalanmayin. Azap gezegeni gelmeden bana inanin o azap ki butun dunyaya ates yagdirir. Bana inanin ki kurtulasiniz .
    Yahudilerin resulullahin agzindan olan hadisleri red edin korunan acik kurana iman edin. Allahtan daha dogru söz soyleyen kimdir ????
    Sizler ise o uydurma hadislere tabisiniz sonrada biz kurana tabiyiz diye kendinizi yalanla avutuyorsunuz . o kuranin ise aranizda sekilden baska hic bir hukmu yoktur .
    O kuran ki yuce allah ona sarilmayi ona tabi olmayi yuzlerce ayette aciklamistir o kuran ki , kim ona sarilirsa kurtulusa erecektir kimde uzaklasira sapitip kayba ugrar.

" أعوذ بك ربي أن أرضى حتى ترضى "

2. افتراضي

can you write in english plz..........thank you

3. افتراضي

تفضل اخی الکریم عمر ابن الخطاب هل من خدمة ؟
    انا اجید الانجلیزیة ایضا لکن لیس فی مستوی الترجمة الصحیحة
    " أعوذ بك ربي أن أرضى حتى ترضى "

4. افتراضي

اسف اخي الحبيب انا من فترة طويلة لم ادخل المنتدى بسبب انقطاع النت والان علمت انكك تترجم البيانات الى التركية .............بارك الله فيك وبلغك النعيم الاعظم نعيما مقيم لايزول ولايحول

5. افتراضي

selamün aleykum

6. افتراضي

recm konusundaki görüşünüz güzel..türkiyede sizin gibi düşünenleri hadis inkarcısı peygamber düşmanı diye yaftalıyorlar..birde mesajlara cevap verirseniz ..ALLAH yardımcınız olsun

7. افتراضي

ve aleykum selam tuncer kardes
    hoş geldiniz sefalar getirdiniz
    bu konuda haklısınız . zaten sorun tek turkiye değil bütün islam alemende ayni şey geçerlidir.
    insanların anlamıdkları bir olay vardir oda bütün hadisleri resulullah s.a.v tarafından geldiğini düşünyorlar . ama gerçek hiçte böyle değil tersine yüzde doksana yakın olanı iftradır . resulullahın ağzından uydurulan yalanlardır . bu olayı kuranı kerim net açıklamıştır hatta öğüt olarak şu ayetleri insanlara bildiriyor nisa süresi 82 ayet
    Kur'ân'ı gereği gibi düşünür anlamaya çalışmazlar mı? Eğer o Allah'tan başkası tarafından indirilmiş olsaydı mutlaka onda birçok çelişkiler bulurlardı
    işte hadislerin en çok bölümü çelişkilidir siz kafanizdaki soruları sorun imamin verdiği cevaplara cevaplamaya çalışırım
    yüce allahın rahmeti üzererinize olsun